morze.org

Trójmorze atrakcyjne dla inwestorów

Obostrzenia związane z walką z pandemią koronawirusa spowodowały spore zamieszanie na światowych rynkach. Jednym ze skutków zaistniałej sytuacji jest tendencja do przenoszenia produkcji z powrotem na stary kontynent. Dotyczy to zarówno wielkich przedsiębiorstw, jak i mniejszych firm.

W związku z tym, jak podkreśliła Prezes Banku Gospodarstwa Krajowego Beata Daszyńska-Muzyczka, region Trójmorza bardzo zyskał na atrakcyjności. Wiele korporacji dąży obecnie do przebudowania swoich modeli biznesowych, a to stwarza realne szanse na lokowanie nowych inwestycji w krajach należących do naszego regionu.

Warto przypomnieć, że w ramach inicjatywy Trójmorza powstanie szereg nowych połączeń portowych i lądowych oraz nowoczesna infrastruktura energetyczna i informatyczno-telekomunikacyjna.

Takie warunki są doskonałą okazję do rozwoju naszej części kontynentu, a jednocześnie stanowią łakomy kąsek dla inwestorów spoza Europy. Jak podkreśliła prezes BGK, trwają już rozmowy z firmami z Japonii, Korei Południowej oraz Australii.

Tagged , , , , , , ,