Opis
Nagroda Stowarzyszenia Armatorów Jachtowych dla Autora w roku 2018
Nagroda im. Leonida Teligi Miesięcznika Żagle za rok 2018
O książce
Pierwsza tak wyczerpująca publikacja o przystaniach polskich wód morskich. Czytelnik znajdzie tu locję (oznakowanie, głębokości, współrzędne geograficzne, instrukcje nawigacyjne), a także informacje dotyczące:
- opłat,
- warunków postoju, dostępnych urządzeń i udogodnień,
- stacji paliw, fachowców i sklepów żeglarskich,
- służb ratowniczych i administracji morskiej,
- mostów zwodzonych i śluz,
- atrakcji turystycznych i historii miejscowości.
Podajemy łącznie ok. 300 przydatnych w czasie rejsu numerów telefonów. Prezentowane w książce plany powstały głównie na podstawie publikacji nautycznych Biura Hydrograficznego Marynarki Wojennej. Autor odwiedził wszystkie przystanie, zweryfikował, wybrał i rozszerzył informacje, koncentrując się na ważnych w żegludze rekreacyjnej elementach.
W maju 2020 został opublikowany suplement do przewodnika, zawierający uaktualnienia i poprawki. Możecie go pobrać z poniższego linka
⬇️⬇️⬇️
„Polskie Wybrzeże Bałtyku” SUPLEMENT 2020
O autorze
Marcin Palacz – w wolnych chwilach żeglarz, z wykształcenia i zawodu fizyk jądrowy. Żegluje od dzieciństwa. Trzynaście lat temu uznał, że Mazury są zbyt ciasne. Od tamtego czasu przez kilka tygodni w każdym sezonie przemierza Bałtyk własnym jachtem. Przepłynął 16 tys. mil morskich i odwiedził setki portów szwedzkich, duńskich, niemieckich oraz polskich. Pływał z córką i synem, ostatnio częściej samotnie, w oczekiwaniu aż wnuki dorosną do roli załogi. Jest autorem wydanego w 2015 roku przewodnika po wodach szwedzkich Południowa Szwecja. Przewodnik dla żeglarzy. Często publikuje w Żaglach, prowadzi popularną stronę marcinpalacz.pl (wcześniej albinvega.pl). Na potrzeby tej książki spenetrował całe polskie wybrzeże, od Nowego Warpna na Zalewie Szczecińskim po Starą Pasłękę na Zalewie Wiślanym.
- Liczba stron 200
- Format 165×235
- Oprawa zintegrowanaDo każdej zakupionej książki dodajemy zakładkę czasopisma Morze. Dla chętnych możliwość nabicia pieczęci Morze.org oraz dedykacji od zespołu redakcyjnego.