O czasopiśmie Morze

O nas

Lista miejsc, w których można kupić kwartalnik Morze jest dostępna tutaj: https://morze.org/gdzie-kupic-morze/

Czasopismo „Morze.org” jest pismem nawiązującym swoim kształtem oraz treścią do powojennych wydań legendarnego miesięcznika „Morze”. W niełatwych czasach powojennych magazyn „Morze” był znacznie więcej, niż tylko czasopismem z racji uwarunkowań politycznych stał się swoistym oknem na świat, pozwalającym oderwać się od siermiężnej rzeczywistości i pozostać w kontakcie z resztą świata. Niezależnie od czynników zewnętrznych, przemian społecznych i zmieniających się układów sił, magazyn zawsze trzymał poziom i z czasem stał się marką samą w sobie.

„Morze.org” będzie kontynuować te tradycje. Czy nam się uda? Tego jeszcze nie wiemy, ale z pewnością damy z siebie wszystko, wiedząc jak wiele emocji i wspomnień wiąże się z tym tytułem. Mamy świadomość, że poprzeczka została ustawiona wysoko, dlatego bardzo liczymy na pomoc naszych Czytelników. Razem wspólnie mamy szansę przywrócić do życia legendę.

Pozostając w klimacie dawnego „Morza”, mamy zamiar nie tylko skupiać się na sprawach bieżących, ale i przywrócić do życia działy, na których sami się wychowaliśmy. Będą to między innymi Archiwum Neptuna, Sprawy Dziwne i Ciekawe, Jednym zdaniem, Nowinki w płetwach czy Exlibris z Neptunem. Chcielibyśmy, żeby pismo odbiegało tematyką od spraw wojenno-morskich, które aktualnie mają mniejsze znaczenie. Chcemy skupić się na tematach bliskich wszystkim ludziom, którzy do morza, zarówno polskiego Bałtyku, jak również innych akwenów, mają duży sentyment.

Nasi Czytelnicy

Dobre czasopismo to nie tylko redakcja, ale przede wszystkim Ci, dla których piszemy. Na łamach naszego czasopisma będziemy poruszać tematy, które są bliskie ludziom morza – zarówno wytrawnym wilkom morskim, jaki pasjonatom, którym rzadko dane jest postawić stopę na pokładzie.

Mamy nadzieję, że Ci, którym bliskie było stare „Morze” i którzy pamiętają je z czasów swojej młodości czy dzieciństwa, poczują prawdziwą satysfakcję, biorąc do ręki czasopismo będące kontynuacją najlepszych tradycji naszych poprzedników. Tym, którzy nie mieli okazji zetknąć się z pierwowzorem, oferujemy pismo odbiegające od sztampowego wyglądu aktualnych czasopism, ze świeżymi i ciekawymi tekstami, które z pewnością zainteresują również osoby młode, którym bliskie są tematy związane z morzem, statkami i żaglami.