Morze.org budowa promu dla Polferries

Jak postępuje budowa nowego promu dla PŻB S.A.?

W stoczni Visentini trwają właśnie prace nad konstrukcją kadłuba nowego promu dla polskiego armatora Polferries. Będzie się ona składać ze 120 bloków. Na dzień dzisiejszy 112 jest w pełni ukończonych, a 107 z nich zostało już zainstalowanych w docelowym miejscu.

Na powstającej jednostce zamontowano oba silniki główne wraz z przekładniami, a także linię wałów pośrednich i obie prądnice wałowe. Prom został też doposażony także w dwa z czterech zespołów prądotwórczych, a w jego części dziobowej zainstalowano dwa stery strumieniowe.

Ponadto zakończono już montaż separatorów paliwa i oleju na obu burtach oraz instalację kotła parowego i skrzyni cieplnej. Jednostka posiada także system oczyszczania wód balastowych i ścieków, w tym ścieków kuchennych i system toalet próżniowych. Zamontowano też stacje klimatyzacyjne oraz zespoły sprężarkowe do klimatyzacji oraz system Hi-Fog.

Wodowanie kadłuba nowego promu zaplanowane jest na wczesną wiosnę 2023 roku. Na razie nie ma opóźnień, a prace przebiegają zgodnie z założonym harmonogramem.

Tagged , , , , ,