Sopocki Piknik Naukowy

Instytut Oceanologii Polskiej Akademii Nauk zaprasza do udziału w XV sopockim Pikniku Naukowym!

Jeśli nie macie jeszcze planów na 17 czerwca, to mamy dla Was ciekawą propozycję: wybierzcie się na Sopocki Piknik Naukowy.

Jest to rodzinna impreza stworzona z myślą o wszystkich szukających rozrywki przyprawionej sporą porcją fachowej wiedzy.

Wystawcy Pikniku reprezentują instytucje naukowe i edukacyjne, jak również przedsiębiorstwa i organizacje pożytku publicznego.

Na niemal 30 stanowiskach będzie można zapoznać się z najnowszymi odkryciami z dziedziny oceanografii, dotknąć lub nawet przetestować aparaturę badawczą podczas nieskomplikowanych eksperymentów.

W sali konferencyjnej IO PAN odbędzie się seria krótkich prelekcji dotyczących środowiska morskiego, a prelegenci chętnie odpowiedzą na pytania gości.

Piknik będzie też gospodarzem jedynego w Polsce przystanku ekspedycji EMBL TREC oraz wielkiego liczenia gatunków w Parku Północnym w Sopocie – Bioblitz w ramach wspólnej akcji dwóch europejskich projektów MARBEFES i BIOCEAN5D.

Jest to flagowy projekt biologii planetarnej i właśnie w Sopocie specjaliści badać będą próbki wody, osadów i gleby oraz obecność większych gatunków roślin i zwierząt, by wykorzystując najbardziej zaawansowane metody określić złożoność lokalnych ekosystemów morskich i nadmorskich.

Podczas Pikniku będzie możliwość porozmawiania z naukowcami, zadania im pytań i podpatrzenia, czym zajmują się w ramach swojej pracy badawczej.

Dla najmłodszych przewidziano liczne gry, zabawy oraz ciekawe zajęcia warsztatowe.

Zapraszamy w sobotę 17 czerwca w godzinach 10.00 – 16.00 do siedziby IO PAN w Sopocie przy ul. Powstańców Warszawy 55.

Tagged , , , ,